Zahájení stavby NOVÁ KAROLINA II. ETAPA – bytový dům F

12.06.2017

Olomouc, 8.6.2017 – Zahájili jsme stavbu 2. etapy bytového domu Nová Karolina v Ostravě objektem F, který navazuje na úspěšnou první etapu developerského projektu naší společnosti. Projekt je určen všem, kteří chtějí žít v srdci Ostravy, uprostřed moderního multifunkčního centra, na dosah nákupním možnostem a zábavě, a i přesto si užívat klid a soukromí. Byty v lokalitě Nová Karolina jsou výjimečné svou polohou u centrálního náměstí s výhledem na Beskydy a industriální komplex Dolní Vítkovice.

Druhá etapa výstavby byla zahájena realizací architektonicky výrazně řešeného bytového domu F s 65 bytovými jednotkami o dispozicích 1+kk až 4+kk a dvěma komerčními prostory. Součástí domu jsou jednopodlažní podzemní garáže, společné prostory, sklepy a technické místnosti. Komfort bydlení pro budoucí uživatele zvyšují lodžie, střešní terasy, předzahrádky a společná zahrada.

Bytový dům F se nachází na Náměstí Biskupa Bruna a uzavírá východní stranu tohoto prostoru. Novostavba má tři schodišťové sekce s 6, 8 a 9 nadzemními podlažími. V přízemí jsou situovány vstupní prostory, komerční jednotky, garáže, sklepy a technické místnosti. Od 2. NP výše jsou navrženy byty, přičemž větší byty jsou situovány v atraktivních rohových sekcích, ve věžích, nebo napříč celým traktem.

Hmota objektu je výrazně tvarována, kdy siluetu stavby vytváří dvě věžovité nástavby a vykonzolované severní křídlo. Členitost objektu sceluje provedení fasády, jejímž hlavním motivem jsou linie stropních desek. Prostor mezi nimi člení francouzská okna, plasticita lodžií a meziokenní vyzdívky se strukturovanou omítkou. Stropní desky v akcentovaných místech věží tvoří konzoly, které zvětšují navazujícím bytům terasy a zároveň plní funkci slunolamů. Do náměstí je orientován zvýšený parter s komerčními plochami a hlavními vstupy. Má větší konstrukční výšku a vertikální členění dané rastrovými fasádami, panely obkladů a dalšími výplněmi otvorů.

Barevnost fasády bytového domu je neutrální – pískovcová s kontrastními tmavými okenními rámy. Tmavší odstíny byly zvoleny také v parteru, což podtrhuje jeho specifickou funkci. Barevně výraznější budou i vstupy do jednotlivých sekcí a dělící panely lodžií. Na západní a jižní straně objektu bude provedena příprava pro venkovní žaluzie.

Na východní straně objektu vznikne vnitroblok s venkovními pobytovými plochami. Parkovací stání budou situována převážně do jednopodlažní podzemní garáže, částečně potom na terénu. Uliční parter bude doplněn stromy a městským mobiliářem.

Předpokládaný termín dokončení stavby je plánován na podzim roku 2018.

Vice o projektu: www.rezidence-novakarolina2.cz


405.jpg 410.jpg 414.jpg


« předchozí
další »
« zpět