Čestné uznání pro Halu Polárku v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje

16.06.2016

Olomouc, 16. 6. 2016 – Projekt víceúčelové sportovní haly Polárka ve Frýdku Místku získal čestné uznání (2. místo) v kategorii stavby občanské vybavenosti v soutěži „STAVBA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE“. Slavnostní vyhlášení výsledků X. ročníku soutěže proběhlo 15. června 2016 v industriálních prostorách Kompresorovny areálu Landek Park v Ostravě. Vyhlašovateli soutěže, která se každoročně koná pod záštitou hejtmana kraje, jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Obec architektů a Moravskoslezský kraj.

V letošním jubilejním ročníku soutěže se utkal rekordní počet přihlášených staveb, celkem jednapadesát soutěžících v pěti kategoriích. Hlavní cenu GRAND PRIX získala stavba, která vyhrála také v kategorii Stavby občanské vybavenosti novostavby - BOLT TOWER, Nástavba vysoké pece č. 1.

Vítězi dalších kategorií se staly projekty: Rekonstrukce Městského stadionu v Ostravě – Vítkovicích (kategorie Stavby občanské vybavenosti – rekonstrukce), Revitalizace zahrady Piaristického kláštera v Příboře (kategorie Stavby občanské vybavenosti – veřejná prostranství), Rodinný dům U Pevnůstky v Opavě - Jaktaři (kategorie Rodinné domy), Hala s administrativní částí firmy ROPER Engineering (kategorie Průmyslové stavby), Rekonstrukce silnice III/01148 Návsí včetně mostů (kategorie Dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby)

Cenu odborné poroty získalo Zpřístupnění a nové využití NKP Hlubina – Etapa I., cenou hejtmana Moravskoslezského kraje byl oceněn projekt Archeopark Chotěbuz – 2. část a cena laické veřejnosti byla udělena projektu z kategorie Průmyslové stavby - Rozšíření závodu Opavia Opava.

Kompaktní víceúčelová aréna Hala Polárka je součástí nového multifunkčního komplexu ve Frýdku Místku. Na realizaci projektu se mimo naší společnosti v roli generálního dodavatele podílela také architektonická kancelář OSA Projekt s.r.o., investorem výstavby byla společnost SPORTPLEX Frýdek – Místek, s.r.o.