NOVÁ KAROLINA PARK

developer GEMO DEVELOPMENT, spol. s r.o.

LOKALITA Moravská Ostrava, lokalita Nová Karolina

Termín zahájení výstavby 2012

Termín dokončení a kolaudace 2013

KONTAKTNÍ OSOBY
www.novakarolinapark.cz

nova-karolina-park1.jpg nova-karolina-park2.jpg nova-karolina-park3.jpg nova-karolina-park4.jpg nova-karolina-park5.jpg nova-karolina-park6.jpg nova-karolina-park-ostrava-1.jpg nova-karolina-park-ostrava-2.jpg nova-karolina-park-ostrava-1.jpg nkrd-park-titul1.jpg


« předchozí
další »

Popis projektu

Nadstandardní administrativní objekt Nová Karolina Park nabízí 25 000 m2 kancelářských ploch špičkové kvality v 6 nadzemních podlažích s flexibilní možností dělení pater, téměř 3 800 m2 obchodů a služeb a podzemní parkoviště pro cca 280 stání.

Architektonický návrh projektu Nová Karolina Park vzešel z dílny CMC architects od autorů Víta Másla a Davida R. Chisholma.

Administrativní budova se nachází v severovýchodní části nově urbanizovaného území Nová Karolina a funguje směrem od historického jádra jako pomyslná vstupní brána. Projekt Nová Karolina Park tvoří jednotný monoblok s vnitřním průchozím nádvořím se dvěma branami a je urbanisticky citlivě zakomponován do stávajícího rázu okolních budov. Vhodně zvolené atributy stavby - výška, tvar budovy a celkový výraz fasády - umožňují kreativní pojednání jednotlivých stran domu, se samozřejmým zohledněním vnějších vlivů.

Nová Karolina Park je certifikována jako zelená budova dle BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Methodology). Britský certifikát BREEAM patří k prestižním metodikám certifikace zelených budov v Evropě.

Projekt získal první místo v soutěži „Stavba Moravskoslezského kraje“.

Prováděné činnosti

Kooperace v rámci inženýrské a investorské činnosti.

investor New Karolina Office Development a.s.
dodavatel stavby GEMO a.s.