https://www.high-endrolex.com/40

Vila Park Tabulový Vrch

developer GEMO DEVELOPMENT, spol. s r.o.

LOKALITA Olomouc – Nová Ulice

Termín zahájení výstavby zima 2018

Termín dokončení a kolaudace léto 2019 (I. etapa)

KONTAKTNÍ OSOBY
www.vilapark-tabulovyvrch.cz/

image00001.jpg image00002.jpg image00003.jpg image00004.jpg image00005.jpg image00006.jpg image00007.jpg image00008.jpg image00009.jpg vptv-1.jpg vptv-1.jpg vptv-2.jpg vptv-3.jpg vptv-4.jpg vptv-5.jpg


« předchozí
další »

Popis projektu

Lokalita na Tabulovém Vrchu je charakteristická svým přírodním rázem, který návrh co nejvíce zachovává. Cílem tak bylo vytvořit místo s velkým množstvím zeleně, které s sebou přináší řadu kvalit v podobě příznivějšího klimatu a vysoké míry soukromí v bytových jednotkách.

Viladomy jsou rozděleny do pěti bloků tvořící samostatné etapy a funkční celky soustředěné kolem svého soukromého dvora. Každý blok je navržen s mírně odlišnou architekturou a je tvořen skupinou šesti až devíti domů, které jsou osazeny na společné podnoži sloužící pro podzemní parkování rezidentů, sklepy a technické místnosti.

Nadzemní podlaží mají maximálně tři byty na jednom podlaží. Společný vchod a prostory tedy sdílí pouze šest až devět bytových jednotek, jejichž kvalitně navržená dispozice je základním kamenem celého obytného souboru. Celkem v lokalitě vznikne 336 bytových jednotek o velikostech 1+kk až 4+kk a 5 komerčních jednotek. Hlavní obytné místnosti jsou vždy doplněny prostornými lodžiemi, všechny byty v přízemí pak navíc disponují vlastní soukromou předzahrádkou s terasou.

Mezi jednotlivými bloky je navržená velká centrální parkově upravená plocha, která přispěje ke zklidnění celého území. Řešení je jednoduché a velkorysé, založené na působení rozlehlé travnaté plochy se solitérními stromy. Celý prostor tak bude vzdušný a přehledný.

Kolem celé urbanistické struktury vznikne sportovně rekreační stezka s využitím pro běh, in-line i cyklistiku. Navržena jsou také sportoviště, místa pro odpočinek a dětská hřiště.

Za návrhem celé lokality stojí mezinárodně působící architektonické studio CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS s.r.o. s řadou vítězství v architektonických soutěžích.

Prováděné činnosti

Koncepce, proveditelnost a financování projektu, koordinace a řízení projektu, činnost spojená se založením speciální projektové společnosti (SPV), prodej pozemku, příprava území, zabezpečení projektové dokumentace všech stupňů, kompletní inženýrská činnost pro vydání územního rozhodnutí, stavebního povolení a kolaudaci stavby, řízení realizace stavby, technický dozor investora, odborné činnosti související se správou a údržbou, obchodní a realitní činnost.

investor Vila Park Tabulový Vrch Olomouc s.r.o.
dodavatel stavby GEMO a.s.